„ Naděje je vírou každého, kdo potřebuje pomoc. “
úvodní strana ›› Komu pomáháme ››› Štěpánek Vaněk

Štěpánek Vaněk


Štěpánek Vaněk

Po čtvrtém měsíci Štěpánkovi začalo ujíždět očíčko, ale nevěnovala jsem tomu tak velkou pozornost. Nebo spíše jsem si toho nevšimla natolik . Jediné, co jsem řešila bylo hadrové tělíčko, to že nedokáže udržet hlavičku – srovnávala jsem to se staršími sourozenci – a nezdálo se mi to. Tak nás naše DL odeslala na vyšetření očního pozadí a objednala konzultaci na dětské neurologii. Na očním nás pani doktorka odmítla vyšetřit, z důvodu že nesedíme (sedět jsme začali až v 16 m) a sdělila nám, abychom se po dvou měsících objednali znovu k ní a snažili se , aby maličký nějakým způsobem se snažil rozeznat 4 obrázky (domeček, kruh, letadlo a kačenku). Tak jsem zůstala stát jako opařená a nevěřila svým uším.

Nicméně nás poté čekala návštěva neurologa, který nám hned sdělil, že se jedná o nějakou oční vadu, kterou on diagnostikovat nemůže, a že dítko vypadá na hypotonika. V tu chvíli jsem měla pocit, proč zrovna já musím mít takovou smůlu?. Proč Štěpánek nemůže být jako ostatní děti? Co nás vůbec čeká? Navíc jsem měla v plánu svou operaci tlustého střeva, kdy se už dva roky uvažovalo o stomii (umělém vývodu) a já to kvůli těhotenství odložila.

A co teď ?Naštěstí máme senzační paní neuroložku, která nám vždycky dokáže pomoci, poradit a svým způsobem uklidnit. V první řadě nás odeslala ke specialistovi do Loun, kde nám ihned změřili oči a v osmi měsících Štěpánek dostal brýličky, pro mě jako matku to bylo hodně těžké , když nám „napálily“ hned 4,5 dioptrie na obě očíčka a otázky co bude dál tu byly stále.Neustále Štěpánkovi musíme pořizovat nějaké kompenzační pomůcky, které nejsou zrovna nejlevnější záležitosti, a tak jsme moc rádi, za jakoukoli pomoc a ochotu všech lidí, co nám chtějí pomoci a ulehčit zkvalitnění života pro Štěpánka. Štěpánek je po dvou letech práce a rehabilitování na tom tak, že dokáže sedět, dokáže lézt, umí se sám s malou oporou postavit, už jen kousek nám schází do chůze, to se snad také podaří díky chodítku, které jsme mohli díky spoluúčasti města Kadaně pořídit. Dělá nám ještě problémy jemná motorika, ale budeme pilně pracovat na zlepšení o tohoto problému

Na přelomu roku 2011 jsme se dozvěděli od naší kamarádky Petry Vorlové o občanském sdružení EGERIA, kde jsme si dohodli sezení a mohli jsme si o všem popovídat a přijít na možnost, jak by nám občanské sdružení mohlo pomoci. Já v tu dobu pořizovala tzv. Vojtův stůl, ale podařilo se mi sehnat sponzory, tak jsem si řekla , že občanské sdružení využiji později,až budeme potřebovat.

Spolupráce neustále funguje, nejen, že jsem získala nové kamarádky, které vždy moc ráda uvidím, ale též Štěpánek získal takové „andílky strážné“, kteří se snaží nám v naší situaci jakýmkoli způsobem život zpříjemnit. (ať už se jedná do potravinové doplňky, které nám poskytují, či možnost získat hračky na rozvoj motoriky apod.) Nejedná se jen o finanční pomoc.

Proto všem maminkám z našeho regionu určitě doporučuji, když budou mít jakýkoli problém, nebudou vědět jak ho řešit, nebo si budou připadat, že jsou v situaci sami, se na občanské sdružení obrátit, určitě se najde nějaká cesta, nebo i jen nápad, jak vše „ustát“ a vyřešit.

Závěrem chci tedy poděkovat celému „týmu“ EGERIA za svoji znamenitou práci, která se odráží hlavně na našich ratolestech, děláte svou práci moc dobře a jste velkou oporou pro rodiny, možná si to ani tolik neuvědomujete. Alespoň v našem případě rozhodně ANO.

Z celého srdce moc a moc díky

Lenka a Štěpánek

Výtěžek z Císařského dne v roce 2012 pomohl zaplatit příspěvek /5600,- Kč/na léčebný lázeňský pobyt.

V roce 2013 rodinu podpořila  Ge Money Bank v rámci Regionálního grantového programu podpory potřebným částkou  6 922,-Kč na zakoupení světelného panelu tzv Light-boxu.

V roce 2014 jsme Štěpánkovi z  části výtěžku z Císařského dne zakoupili rehabilitační vak v hodnotě 5000,- Kč.

V roce 2015 jsme Štěpánkovi přispěli částkou 3410,-Kč na nákup speciální výživy.-/výtěžek z Masopustu/

V roce 2016 jsme Štěpánkovi pomohly výtěžkem z červnové akce Maxipes Fík částkou 4735,-Kč na nákup brýlí a speciálního plaveckého límce.

Dnes je: pondělí - 24. leden 2022

Aktuality

Rehabilitace pro Ondráška

Vloženo: 18. leden 2022 v 19:21
REHABILITACE PRO ONDRÁŠKA -Podpořte náš projekt -hlasovat můžete od 17.1. až do ...
více

Vinobraní 25.9.Vinobraní 25.9. ....EGERIA na VINOBRANÍ...2021 DĚKUJEME DĚKUJEME DĚKUJEME... ...
více

Fotogalerie

Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019


V této fotogalerie je 6 fotografií.
» celá fotogalerie
Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019 Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019 Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019

Dražba kšiltovek pomohla Terezce


V této fotogalerie je 3 fotografií.
» celá fotogalerie
Dražba kšiltovek pomohla Terezce Dražba kšiltovek pomohla Terezce Dražba kšiltovek pomohla Terezce
Copyright © 2013 - 2022, Egéria Kadaň | Blig s.r.o.