„ Naděje je vírou každého, kdo potřebuje pomoc. “
úvodní strana ›› Komu pomáháme ››› Klárka Boučková

Klárka Boučková


Klárka Boučková

Klárka je holčička po těžké purulentní meningitidě v novorozeneckém období s edémem mozku, s těžkou encefalomalacií a sekundární epilepsií.Téměř měsíc byla v Motolské nemocnici v umělém spánku na ARU a následně další měsíc na JIP dětského oddělení. Toto onemocnění poškodilo ve velké míře její mozek a to ve všech jeho částech.

V současném věku 4 let je na úrovni 4 měsíčního miminka. S Klárkou rodiče absolvují rehabilitaci a další soukromé terapie, aby jí co nejvíce zlepšili její život. Při nemoci byl postižen také její zrak. Do rodiny ve Všeradicích, kde Klárka žije s rodiči, dochází terapeutka z Rané peče EDA Praha., která  pro Klárku doporučila jako zrakovou stimulaci tablet,který přestává být jen hračkou a pomocníkem dospělých, ale existuje možnost stáhnout si na něj z internetu celou řadu aplikací určených právě dětem se speciálními potřebami. Velkou výhodou této pomůcky je podsvícení displeje, který dodá zobrazovanému jasný kontrast při použití zrakově stimulujících aplikací pro Klárku. 

Při nemoci byl postižen také její zrak a oční lékařka Klárce doporučila používání kontaktních čoček.Vzhledem k její specifické vadě se tyto čočky musí vyrobit individuálně.
Z těchto důvodů by rodičům Klárky pomohl finanční příspěvek na zakoupení tabletu a na pořízení první sady kontaktních čoček.

Za laskavého přispění  SK Vinea Clubu Kadaň  částkou 5000 ,- Kč  v roce 2013 rodiče pořídili Klárce tablet.Velmi děkujeme.

Dnes je: pondělí - 24. leden 2022

Aktuality

Rehabilitace pro Ondráška

Vloženo: 18. leden 2022 v 19:21
REHABILITACE PRO ONDRÁŠKA -Podpořte náš projekt -hlasovat můžete od 17.1. až do ...
více

Vinobraní 25.9.Vinobraní 25.9. ....EGERIA na VINOBRANÍ...2021 DĚKUJEME DĚKUJEME DĚKUJEME... ...
více

Fotogalerie

Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019


V této fotogalerie je 6 fotografií.
» celá fotogalerie
Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019 Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019 Narozeniny Maxipsa Fíka 1.6.2019

Dražba kšiltovek pomohla Terezce


V této fotogalerie je 3 fotografií.
» celá fotogalerie
Dražba kšiltovek pomohla Terezce Dražba kšiltovek pomohla Terezce Dražba kšiltovek pomohla Terezce
Copyright © 2013 - 2022, Egéria Kadaň | Blig s.r.o.