„ Každý nedostal dar zdraví stejnou měrou. Šanci na pomoc, ale ano. “
úvodní strana ›› Komu pomáháme
Honzík Heka

Honzík Heka

Jsem Zdeňka Heková a s manželem Janem Hekou bydlíme v Kadani a máme společné dvě děti dceru Emily 6let, která začala chodit na základní školu a syna Honzíka 3roky, který začal chodit do školky na zvykani. 

 
Honzíkovi byla zjištěna v 5.tydnech fokální epilepsie. V nemocnici jsme strávili měsíc než našli správnou kombinaci léků aby mu pomohla od záchvatu v tu dobu měl 50/60 záchvatu nakonec skončil na trojkombinaci topamac, sabril a phenamaletten. Ve 2letech mu zjistili že bude potřebovat brýle a navěřili mu na dálku 6 a 5, 5 dioptrie, jeho vývoj se neposouval dopředu tak po konzultaci s neurologem jsme se domluvili že zůstaneme na kontrolním pobytu a vysadíme Topamac. Tento lék ho brzdil ve vývoji, způsoboval nechutenství a  přehřívání. Psychologické vyšetření odhalilo poruchy autistického spektra. Honzík začal chodit také na klinickou logopedie kde mu byla zjištěna mírná dysfazie. Honzík je 24/7 plenován, řekne cíleně 6slov (máma, táta, mňam, ne, jo, kyti (kytka) a čiči (kočka) pak vydává zvuky huhu (vlak), tutu (auto). Honzík v červnu poprvé absolvoval měsíc v léčebně v Košumberku, která ho nesmírně posunula. Honzík má problém s chůzí a je potřeba použít kočárek. V červenci se úspěšně odnaučil dudat dudlík. Na neurologie nám doporučila doktorka ergoterapie na kterou začal chodit od září a díky nadaci patron děti má Honzík zaplacený 3mesice. 
 
Co bysme pro Honzíka potřebovali nový sportovní kočárek Valco sport ten jediný se nám vejde do kufru
více
Terezka Zlámalová

Terezka Zlámalová

áda odpočine na relaxačním vaku. Ten její starý už dosloužil a na nový rodině nezbývali finanční prostředky.
Rozhodli jsme se Terezce koupit nový relaxační vak v hodnotě 1300Kč.Terezce je nyní/2018/ 8let . Terezka má Downův syndrom, vadu zraku, nemocné srdíčko( nedomykavost srdeční chlopně).Navštěvuje řadu odborníků od neurologa, kardiologa, psychiatra.. Bere i spoustu léků. I přes to vše je Terka milá a usměvavá školačka .
Terezka si rádaodpočine na relaxačním vaku.Ten její starý už dosloužil a na nový rodině nezbývali finanční prostředky.Terezce jsme pořídili z dražby kšiltovek vak nový v hodnotě 1300Kč.
 
 
více

Jana Fernyaková


Vloženo: 31. leden 2017 v 06:22

 Jana Fernyaková , která je v těžké životní situaci.

Před nedávnem jí navždy opustila její nemocná 15ti měsíční Anička.  A co víc smutného se v životě může stát, než-li to, že Vám odejde Vaše dítě. Osud jim opravdu není nakloněn, po takto těžkém a smutném zásahu do života, onemocněla i samotná Jana, a to velmi vážně. V současné době je v sanatoriu v Kladrubech, kde intenzivně rehabilituje po mozkové příhodě.

Janu jsme podpořili částkou 8000,-Kč z Adventu 2016.Penízky se využily na nákup kompenzačních pomůcek (protiskluzové podložky, madla do koupelny, taška na invalidní vozík,kuch.nůž s kolmou rukojetí)-Zatím v částce (4943,- Kč)

Matýsek Reinelt

Matýsek Reinelt


Vloženo: 21. duben 2016 v 21:41

Matýsek trpí nevyléčitelnou nemocí. Jeho rodiče marně shánějí bezbariérové bydlení - Teď vám ukážeme příběh jednoho malého bojovníka z Droužkovic u Chomutova. Jmenuje se Matthias, jsou mu 4 roky a statečně se pere s nevyléčitelnou nemocí. Svalová dystrofie Duchennova typu postihuje jenom chlapce a zatím na ni neexistuje žádný lék.

Když byly Matýskovi tři měsíce, rehabilitační sestra si všimla, že pohybově upřednostňuje jednu stranu těla. Po několika testech a vyšetřeních si rodiče vyslechli krutou diagnózu - jejich syn trpí prozatím nevyléčitelnou svalovou dystrofií dyšenova typu. Postupně při ní ochabuje svalstvo. Přenašečkami jsou dívky, nemoc ale postihuje jen chlapce. Ti se pak podle studií dožívají v průměru zhruba 20ti let.

"Máte v ruce bezbranný malinký miminko a najednou se to dozvíte..je to velmi bolestný. Matýsek je velmi pozitivní, zvídavý dítě, je to teda velký bojovník a snaží se, co může," říká Jitka Reineltová, Matýskova maminka. Diagnóza rodině převrátila život naruby. Rodiče se ale rozhodli bojovat. Se synem jeho maminka denně cvičí a rehabilituje. Je přesvědčená, že právě proto Matýsek nemá žádné viditelné příznaky a vše prozatím zvládá.

Chůze do schodů nebo vstávání ze sedu - většina takto nemocných chlapců už s tím má problémy okolo tří let. Mezi 6 a 10 rokem pak přestávají chodit. Rodiče se snaží toto stádium nemoci co nejvíce oddálit.

"Naším cílem je co nejdýl udržet Matýska na nohou, protože věříme tomu, že jednou má naději se dočkat léku," říká jeho maminka. Lék na tuto nemoc zatím není. Rodiče Matýska teď řeší bezbariérové bydlení. Hypotéku si vzít nemůžou. Peněz není nazbyt a navíc počítají totiž s tím, že za pět, šest let bude jeden z nich muset odejít z práce a veškerý svůj čas věnovat péči o syna.

V roce 2016 jsme Matýskovi věnovaly částku 18 000,-Kč /z akce Ples Neziskovek/ na bezbariérové bydlení.

Anna Ghinea

Anna Ghinea


Vloženo: 12. prosinec 2015 v 17:19

Anička se narodila 2.2.2015 v Kadani. Po komplikovaném porodu má Anička poškození mozku a zraku. Aničce jsme výtěžkem z prodeje na Adventu v roce 2015 přispěli částkou 8800,-Kč na zakoupení čističky vzduchu, zvlhčovače a saturačního čidla.

Anička s námi všemi bohužel pobyla jen 15 měsíců.Opustila tento svět v květnu 2016.

více
Maruška Krauseová

Maruška Krauseová


Vloženo: 01. říjen 2015 v 23:16

Maruška Krauseová  z Klášterce nad Ohří je 32 létá zdravotní sestřička,která měla před dvěma lety při cestě z práce vážnou dopravní nehodu, která ji změnila život...má ochrnutou dolní část těla a je upoutána na invalidní vozík .

Marušce jsme věnovali v roce 2015 částku 2500,-Kč na nákup zdravotnického materiálu.

Elenka Růžičková

Elenka Růžičková


Vloženo: 01. říjen 2015 v 23:09

Elenka Růžičková se narodila z dvojčat 23.9.2009. Když v půl roce svého života přestala pít, byly jsme hospitalizováni v nemocnici a podrobným vyšetřením zjistili, že má genetickou vadu Mikrodeleci 6tého chromozomu a s tím související středně těžkou mentální retardaci. Postupně se začaly objevovat i další problémy jako srdeční vada, ventrálně uložený žaludek, pohybové problémy. Nyní Elenka nejí a je krmena pegem (sondou) přímo do břicha, nechodí a nemluví. V současné době chodíme na různé rehabilitace, zkoušíme chodit s chodítkem, jezdíme do lázní a snažíme se Elence co nejvíce pomoci a zkvalitnit život. Nikdo z lékařů není schopen předvídat holčičky vývoj, ale Elenka se naštěstí vyvíjí a pokroky dělá, z čehož máme velkou radost. Bohužel různé speciální a zdravotní pomůcky jsou hodně drahé, tak se snažíme získávat finanční prostředky přes nadace a hodné lidi.

Elence jsme věnovali  na nákup autosedačky výtěžek z Císařského dne/2015/ částku 4000,-Kč.

Toníček Krchník

Toníček Krchník


Vloženo: 04. červen 2015 v 05:58

Toníček je šestiletý chlapec z Kadaně. Jeho hlavní diagnózou je dětský autismus.Bohužel do dnešního dne vůbec nemluví a to pro jeho maminku je hrozné utrpení. Není nic horšího než plačící dítě ,které nedokáže mámě říct ,že ho něco bolí a nebo že něco chce.Toníček je moc šikovný chlapeček a jeho maminka Katka Scherberová je ta nejskvělejší máma na světě. Nemá to lehké a je na Toníčka sama.

U Toníčka došlo ke zhoršení zdravotního stavu horních cest dýchacích (syn trpí astmatem bronchiale a každý den ráno si fouká 2dávky Seretide.

V roce 2015 jsme Toníčky věnovali část výtěžku/ 1323,-Kč/ z Narozenin Maxipsa Fíka na zakoupení inhalátoru JOYCARE.

Martínek Židlický

Martínek Židlický


Vloženo: 24. listopad 2014 v 19:41

Dobrý den,

Jmenuji se Martínek Židlický,narodil jsem se 8.12.2006 velmi předčasně koncem 26tr., vážil jsem 1280g a měřil 41cm. Ale krátce po porodu se objevilo krvácení do mozku a následné vyšetření prokázalo DMO kvadruparézu. V roce  a půl se poprvé  objevila epilepsie a v necelých dvou letech jsem byl operován na strabismus. Pro mé časté bronchitidy jsem byl poslán na alergologické vyšetření kde mi zjistili astma. Pohybově jsem se díky častým nemocem nikam neposunul a v současné době nesedím, nelezu, nechodím, ručičkama dlouho nic neudržím i když jsem malý "ležáček", jsem hodně veselý chlapeček,vymýšlím lumpárny aby se rodiče nenudili a nejvíc ožiji když se jde spát. Koukám rád na pohádky,poslouchám maminku když mi je čte a občas jí do toho povídám, teda žvatlám, mluvení mi moc nejde. Nyní jezdím každý den do speciální školy v Chomutově,kde se mi moc líbí. Máme tam canisterapii, koupeme se v perličkách, máme různé akce a učitelky jsou moc hodný. Mám starší sestřičku, které je 21let,úžasnou babičku, která mamince moc pomáhá a milující rodiče.To je vše co mohu o sobě napsat.

Moc děkuji lidem z Egérie, za to jak moc nám nemocným dětičkám pomáhají  a přeji jim spoustu hodných lidiček a ať se Vám vše daří…

                                  S pozdravem Martínek

Martínkovi jsme věnovali výtěžek z Adventu v roce 2014 a to částku 10 .000,- Kč na nákup autosedačky.

Danielka Sobková

Danielka Sobková


Vloženo: 31. srpen 2014 v 17:05
V červenci roku 2015 nás opustila malá holčička Danielka Sobková, kterou jsme s velkou láskou a chutí podporovali v boji s její nemocí...
S pevnou vírou v srdci věříme, že Danielka se nachází v jiném světě, kde její dušička zažívá mnohá dobrodružství a hlavně absolutní lásku a štěstí, bez bolesti a strastí, které ji posledních pár let provázelo pozemské bytí...
Často myslíme na její rodiče a věříme, že se jednou se svou životní ztrátou vypořádají nejlépe jak mohou a jsme zde vždy pro ně, pokud by potřebovali jakoukoliv pomoc...
S něžnou vzpomínkou na Danielku
 
 

 

více
Dnes je: neděle - 14. červenec 2024

Aktuality

Narozeniny Maxipsa Fíka-25.května

Vloženo: 19. květen 2024 v 16:41

Narozeniny Maxipsa Fíka-25.května   Naše milé pekařky, pekaři a všichni přátelé Egérie, již tuto sobotu 25. května se ...
více

4. dobročinný bazar 17.5.2024

Vloženo: 05. květen 2024 v 12:54

4. dobročinný bazar 17.5.2024 Dost předsudkům (a samy přiznáváme, že je některé z nás měly). Tomášek Čapek, pětiletý kluk, který je prototypem výše ...
více

Fotogalerie

Masopust2023


V této fotogalerie je 11 fotografií.
» celá fotogalerie
Masopust2023 Masopust2023 Masopust2023

Advent 2022


V této fotogalerie je 3 fotografií.
» celá fotogalerie
Advent 2022 Advent 2022 Advent 2022
Copyright © 2013 - 2024, Egéria Kadaň | Blig s.r.o.