„ Každý nedostal dar zdraví stejnou měrou. Šanci na pomoc, ale ano. “
úvodní strana ›› Komu pomáháme
Jan Šesták

Jan Šesták


Vloženo: 21. brezen 2013 v 22:40

Občanské sdružení  Egeria  podporuje  i  projekty, které souvisejí s talentem a pílí. Proto jsme se rozhodly podpořit vydání CD, na kterém spolupracovali manželé Šestákovi společně se svými přáteli.

 CD s příjemným názvem „Já žiju“ obsahuje náhravky 10 skladeb a manter. Písně v sobě nesou energetický náboj i velmi zvláštní nádech, který může navodit příjemnou atmosféru pro každodenní bytí.

V některých lidech můžeme nacházet pokaždé pořádný kus inspirace, obzvlášť pokud víme, s čím vším se musí ve svém životě
vypořádat a jak obdivuhodně své překážky zvládají. Honza Šesták je jedním z těch báječných lidí, kteří se svým handicapem nenechají
zastavit a často nás udivují, kolik v sobě nacházejí vnitřní síly a přes svá omezení zůstávají nezdolnými šiřiteli optimismu. Honzovým
handicapem je svalová dystrofie, tedy postupné ochabování svalů,která mu poměrně ztěžuje pohyb v našem světě. Přesto pro něj
rozhodně není překážkou, aby se naplno věnoval hudbě, kterou dělá opravdu moc dobře a je vidět, co pro něj znamená. Kdykoliv
uslyšíte Honzu zpívat a hrát písně, které si i sám píše, pochopíte, že největšími omezeními jsou jen ta naše vlastní.
Proto, když jsme se dozvěděli o Honzově záměru vydat vlastní CD, rozhodli jsme se, že ho v jeho talentu podpoříme. CD nese
výstižný název „Já žiju“ a jsou na něm nahrávky deseti skladeb a manter. Manželé Šestákovi na něm spolupracovali se svými přáteli
a jsme rádi, že se jim jejich úsilí velmi vydařilo. Honzovy písně v sobě mají zvláštní, jemný, procítěný nádech a mohou navodit příjemnou
atmosféru pro chvíle našeho bytí.
Vydání CD jsme podpořili částkou 8 000 Kč z výtěžku z Císařského dne v roce 2011.ýtěžek  ve výši 8000,- Kč z Císařského dne v roce 2011 jsme věnovaly manželům Šestákovým na podporu vydání jejich CD.

Cafe Atrium

Cafe Atrium


Vloženo: 21. brezen 2013 v 22:37

Café Atrium je tak trochu jiná kavárna. Najdete zde všechno, co patří k dobré kávě – příjemné nekuřácké prostředí, slané i sladké dobroty na chuť i hlad, ale hlavně Vás budou obsluhovat lidé se zdravotním handicapem (převážně s mentálním postižením), kteří v kavárně získávají pod odborným dohledem své první pracovní zkušenosti.

S tréninkovou kavárnou Cafe Atrium spolupracujeme již 2. rokem. Společně pořádáme benefiční odpoledne s módní přehlídkou,divadelním vystoupením  nebo koncertem. Z prodejů  napečených dobrot  na těchto akcích jsme Cafe Atrium přispěly na koupi nových laviček.

David Nováček

David Nováček


Vloženo: 21. brezen 2013 v 15:00

 David (14 let) z Klášterce nad Ohří, kterému byla ve 3 letech diagnostikována dětská mozková obrna. David dostal v roce 2009 kočárek, který byl hrazen v plné výši zdravotní pojišťovnou. David ovšem nečekaně rychle vyrostl a stávající kočárek není vyhovující - je mu již malý a pobyt v něm se z tohoto důvodu snaží omezit na nezbytně nutnou dobu (poté má bolesti). Nárok od zdravotní pojišťovny na nový kočárek má David až za 3 roky. Kočárek je pro Davida i jeho rodinu nezbytnou pomůckou - ale i důležitým pomocníkem. David je i přes své postižení velice aktivní mladý hoch, v současné době navštěvuje speciální školu v Klášterci nad Ohří, rád jezdí na vyjížďky společně se svou matkou či ostatními členy rodiny. Kočárek využívá ke každodenním aktivitám, tak i k nezbytným činnostem jako jsou rehabilitace a pravidelná vyšetření u lékařů (v Ústí, Klášterci nad Ohří, Chomutově,…), které vyžaduje jeho zdravotní stav.

 Davidův kočárek od firmy Otto Bock finančně podpořila NADACE ČEZ částkou 71 000,- Kč  a občanské sdružení Egéria částkou 10.000,- Kč. 

Barborka Čiková

Barborka Čiková

Barborka přišla na svět s váhou 2910kg a 48cm...bohužel si s sebou na svět přinesla vrozenou vadu mozku...měsíc po porodu prodělala krvácení do mozku.Začátky nebyly vůbec jednoduché, dokonce doktoři uvažovali o možnosti progresivniho metabolickeho onemocnění s názvem "Mitochondrialni onemocnění s nejistým vývojem."...naštěstí nás tento strašák minul.Barunka přes všechny starosti a překážky, které jí  osud přichystal , se zvládne otáčet ze strany na stranu, lézt, posadit do šikmeho sedu a zvládne vysoký klek i pár slov.

více
Štěpánek Vaněk

Štěpánek Vaněk

Příběh Lenky a Štěpánka

 

Jmenuji se Lenka Vaňková a jsem maminkou tři dětí.Terezka 9 roků, Jakub 8 let a Štěpánek 2,5 roku. Těhotenství Štěpánka nebylo již plánováno vzhledem k mému onemocnění/ Crohnova choroba/, ale pod dohledem lékařů jsme těhotenství zvládli bez problémů a maličký se 18. 8.2009 narodil v ˇUstecké krajské nemocnici úplně zdráv.

Přisál se hned na sále znamenitě, porodní váha i míra byli v naprostém pořádku a my jsme byli moc šťastní, že jsme to všechno takto zvládli a že naše obavy byly zbytečné a rozhodnutí správné.

více
Šimon Čekal

Šimon Čekal

Šimon je velmi talentovaný mladík, který má zhoršující se vrozenou oční vadu, na pravém oku má nevyléčitelný zelený zákal, levé oko je postiženo zmuchlanou nefunkční sítnici. Šimon navštěvuje výtvarný obor v ZUŠ v Klášterci nad Ohří, kde maluje pomocí speciální optiky krásné obrazy.
Touto finanční pomocí /2500,- Kč/ jsme v roce 2012 podpořily  Šimona v plnohodnotném a samostatném životě, bytˇ se zrakovým postižením.

Jakub Navara

Jakub Navara

Příběh Petry a Kubíčka

Jmenuji se Petra Navarová a ráda bych Vám napsala několik řádků o naší rodině, především však o našem Kubíčkovi…
Když jsem v roce 2008 otěhotněla, měli jsme s manželem obrovskou radost. Záhy nám lékařka na ultrazvuku oznámila, že budeme mít miminka dvě!. Začalo krásné jaro a já si své těhotenství užívala.

No a pak přišla ta chvíle, na kterou snad nikdy nezapomenu. Bylo úterý 5. 5. 2009.Narodili se nám dva kluci - Tomášek 840 g a Kubíček 780 g. Kluky jsem viděla asi deset vteřin v inkubátoru, poté je záchranka odvezla do Prahy do neonatologického centra. Byli jsme tou událostí naprosto zaskočeni …Když jsem kluky po pár dnech spatřila na vlastní oči, neubránila jsem se slzám. Byli tak maličcí, zavření v inkubátoru, napojeni na monitory a na sobě plno různých hadiček. Byl to smutný, ale zároveň krásný pohled. Vždyť to byli naši kluci, kteří byli u mě v bříšku a kteří mě tak moc kopali.

více
Jiří Šedý

Jiří Šedý

Jiří Šedý se narodil 2.července 1976 v Hlinsku v Čechách jako člověk s Downovým syndromem.

Krásná a zároveň drsná příroda Vysočiny ovlivnila jeho uměleckou tvorbu.V roce 2002 byl oceněn hlavní Cenou Olgy Havlové,kterou mu předal pan prezident Václav Havel.V červnu 2008 získal na filmovém festivalu MENTAL POWER FILM FESTIVAL v Praze cenu za nejlepší mužskou roli.

Je autorem několika knih: České myšlení, trochu něhy, Citlivost barevného slunce, Dominčiny pohádky, Hledání, Babiččiny pohádky, Duhové pohádky a Podivuhodná planeta. V současné době připravuje k vydání svoji novou knížku s názvem Vesmírné pohádky. Rád maluje, vystavoval své obrazy v Hlinsku v Č., v Novém Jičíně, v Kadani, v Českých Budějovicích, ve Vodňanech, ve Vsetíně, v Havířově a v dalších městech.je autorem již devátý rok malovaného kalendáře. Získal několik medailí v plavání na Speciálních olympiádách.

více
Dětský domov v Mašťově

Dětský domov v Mašťově

Výtěžek z akce-Disco s kapitánem Peckem jsme věnovaly Dětskému domovu v Mašťově na zakoupení stromků do ovocného sadu. Stromky se nakoupily v Sadech Jirkov a stály celkem: 5200,-Kč. Pro každou skupinu dětí je připravena řada stromků : angrešt, rybíz, ranné  i zimní jabloně, hrušky, třešně, broskve, blumy a švestky.  Děti stromky zasadily a teď je s velkou péčí chodí zalévat a velmi se těší na to, až se stromky rozrostou.

V roce 2012 díky pomoci zaměstnanců Ge Money bank našly děti pod stromečkem nejedno splněné přání.

Síla vlastní rodiny je nenahraditelná. Stále častěji se, ale setkáváme s tím, že je mnoho dětí, které toto štěstí ve svém životě nemají a nikdy nezažijí opravdový domov a péči rodičů. Každou vteřinu přibývá dětí bez domova-jejich rodiče nejsou schopni se o své děti starat nebo je jednoduše odloží.V dětském domově jsou nejtěžší chvíle pro děti práve v čase Vánoc ,kdy nejvíce vnímají to, že kolem sebe nemají vlastní rodinu.

 

2.ZŠ Rudolfa Koblice v Kadani

2.ZŠ Rudolfa Koblice v Kadani

2.základní škola Rudolfa Koblice v Kadani- přispěly jsme částkou 10 000,-Kč na zakoupení videotelefonu do školní družiny.Finanční částku jsme získaly z výtěžku z Masopustu v roce 2011.

Finančním příspěvkem ve výši 1000,- Kč jsme pomohly k zakoupení zvířátka do teraristického kroužku

Dnes je: úterý - 18. červen 2024

Aktuality

Narozeniny Maxipsa Fíka-25.května

Vloženo: 19. květen 2024 v 16:41

Narozeniny Maxipsa Fíka-25.května   Naše milé pekařky, pekaři a všichni přátelé Egérie, již tuto sobotu 25. května se ...
více

4. dobročinný bazar 17.5.2024

Vloženo: 05. květen 2024 v 12:54

4. dobročinný bazar 17.5.2024 Dost předsudkům (a samy přiznáváme, že je některé z nás měly). Tomášek Čapek, pětiletý kluk, který je prototypem výše ...
více

Fotogalerie

Masopust2023


V této fotogalerie je 11 fotografií.
» celá fotogalerie
Masopust2023 Masopust2023 Masopust2023

Advent 2022


V této fotogalerie je 3 fotografií.
» celá fotogalerie
Advent 2022 Advent 2022 Advent 2022
Copyright © 2013 - 2024, Egéria Kadaň | Blig s.r.o.